Харків
(057) 714-09-09

Вивчення Марса вертолітним дроном

У липні 2020 НАСА готується до запуску місії «Mars 2020». Мета місії - підготовка до відправки дослідницької експедиції для вивчення Червоної Планети за допомогою роботизованої техніки. В рамках проекту на Марс буде відправлений марсохід «Perseverance», який працює від радіоізотопного термоелектричного генератора (MMRTG).


Марсохід буде оснащений вертолітним дроном вагою 1,8 кг. Дрон має два співвісних гвинта з лопатями довжиною 1,2 м. Швидкість обертання лопатей сягатиме 40 раз в секунду.
 


Для обслуговування такого обертання необхідні надлегкі і надточні підшипники. Звичайно ж, розробники «марсокоптера» не розкривають виробника підшипників для цього дрону. Не виключено, що компанія ТОВ «ТД ИРБИС» поставляє продукцію цього бренду в Україну 😊.

На час перельоту дрон буде закріплений на корпусі ровера в складеному стані.

До посадки на поверхню планети Марс в кратері Джезеро марсохід буде заряджати електроенергією дослідний дрон.

Надалі «марсіанський безпілотник» зможе виробляти електроенергію за допомогою сонячної панелі, яка закріплена над пропелерами. Так само передбачено збереження енергії за допомогою акумуляторів ємністю 2 А·год кожен.

У зв'язку з екстремальними умовами на поверхні Марса, сонячний дрон зможе тільки раз у день здійснювати політ тривалістю до 3 хвилин. Можливість максимального віддалення від ровера не перевищуватиме 300 м, радіозв'язок з марсоходом буде здійснюватися на відстані не більше 1000 м. Вчені астронавти збираються задіяти пристрій для програми вивчення планети близько 5 разів за місяць.


Свій перший активний політ дрон зможе виконати через 2,5 місяця після приземлення ровера на Марс. Він стане першим механічним пристроєм, створеним на Землі і здатним літати в атмосфері іншої планети.