Харків
(057) 714-09-09

Домашній робот з телескопічною рукою

Ми все ближче до того часу, коли роботи можуть забрати на себе не частину, а усі «домашні турботи».

Американська компанія Hello Robot за 3 роки створила рухомого дослідного робота Stretch. В даний момент виглядає він примітивно - нагадує вішалку для капелюхів і нездатний прибрати квартиру чи помити посуд. Це ще не закінчений проект, але основа вже закладена для майбутнього домашньої робототехніки.

Stretch спроектований як недорогий пристрій з легкої примітивною конструкцією, що може послужити зразком для майбутніх роботів.

Особливості та конструкція робота Stretch: невелика платформа з двома колесами, на якій знаходиться висока штанга і пересувний горизонтальний телескопічний маніпулятор.

Вага робота-помічника всього 23 кг.

«Рука» Stretch має датчики і відчуває дотики, на її кінці розташована камера глибини Intel RealSense. Робот здатний висувати маніпулятор до 52 см, який пересувається по штанзі і може утримувати «рукою» предмети вагою до 1,5 кг, але допомогти відкрити дверцята холодильника поки не зможе.

Основна електроніка і комп'ютер встановлені на невеликій колісній платформі розміром з робот-пилосос.

Безліч стандартних інтерфейсів і кріплень в платформі, маніпуляторі і «голові», дозволяє встановлювати на нього різне додаткове устаткування (від обчислювальних блоків до камер або захоплень).

Такі роботи як Stretch призначені для досліджень в області автоматизації побутових процесів і допомоги по дому, особливо догляд за людьми похилого віку або людьми з обмеженими фізичними можливостями.

Поки що, Stretch може самостійно пересуватися по будинку, брати і передавати різні предмети, але розвиток техніки не стоїть на місці ...