Харків
(057) 714-09-09

Перший запуск на орбіту космічного корабля Crew Dragon з пілотами на борту

Американська компанія Ілона Маска SpaceX стала першою в історії приватною компанією, що успішно здійснила запуск корабля з космонавтами.

 

30 травня 2020 з комплексу 39A на мисі Канаверал у Флориді до Міжнародної космічної станції успішно стартувала ракета Falcon 9 з кораблем Crew Dragon. Пілотами корабля були астронавти NASA Даг Херлі і Роберт Бенкен. Через 10 хвилин після запуску ракета-носій благополучно приземлилася на борту плавучої платформи в Атлантичному океані.

31 травня, через 19 годин після запуску, виведений на орбіту космічний корабель Crew Dragon пристикувався до МКС і екіпаж корабля перейшов на космічну станцію.

Дата завершення випробувального польоту Crew Dragon на сьогоднішній момент не визначена. Відомо, що астронавти пробудуть в складі екіпажу МКС кілька місяців.

Ракетоносій, що повернувся

Плавуча платформа Of Course I Still Love You, на яку в океані приземлився перший ступінь ракетоносія Falcon 9, успішно повернулася на мис Канаверал у Флориді, де розташований Космічний центр імені Кеннеді. Про це повідомила компанія SpaceX в Twitter.